OUTDOOR TURİZM PROJESİ

28.02.2021
263

OUTDOOR TURİZM PROJESİ

Outdoor turizm; açık turizm yerel topluluklar ve işletmeler için olanaklar kazandırma ve daha fazla büyüme potansiyeline sahip olduğu kabul edilen, turistlerin tatil günlerinde daha unutulmaz ve heyecan verici deneyimler yaşadığı, popülaritesi gittikçe artmaya başlayan, açık hava aktiviteleridir.

Outdoor turizm (açık hava turizmi) turizm sektöründe yenilikçi bir yaklaşımdır.

Proje açık turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücü ile istihdam olanağı sağlarken, gönüllüler için de önemli bir faaliyet alanıdır.

Proje, açık turizm sektöründe büyüme potansiyeline taşır ve bu konuda faaliyet gösterecek olan işletmelerin büyümelerini maksimize eder. Bu nedenle proje, mevcut işletmelerin yanı sıra yeni ve gelişmekte olan işletmeler için de fırsatlar sunmaktadır.

Projenin amacı “Açık Turizm” sektörünü destekleyecek yenilikçi iş ve ortak pazarlama girişimlerini geliştirmek olarak tanımlanabilir.

Bu süreçte ilk adım bu turizm alanındaki konularda (proje ortağı olanların-açık turizm sağlayıcılarının) her kombine Açık Turizm potansiyeli ile ilgili bir çalışma yapmalarıdır.

Zile /Tokat tarihsel, kültürel, jeolojik miras ve doğal güzellikler açısından güçlü pazara sahip olgun bir turizm yeridir. Zile’nin doğal çevre gelişimi bu açık hava etkinlikleri ve buna bağlı turizmin gelişimine de yol açacaktır.

Bu amaçla açık turizm sağlayıcılarının ya da açık turizm sağlayıcısı olmaya isteklilerin;

1)Temel değerlendirme çalışması yapması,

2)Her alanda açık turizm potansiyelinin değerlendirmeleri

3)Ortak bir pazarlama stratejisi hazırlamaları gerekmektedir.

Outdoor Turizm, 20-44 yaş arası kişilere çok çekici gelen, kişilerin kısa şehir ziyaretlerini yoğun etkinliklerle keserek onların konaklama süreklerini uzatan, lüks ve yüksek kalitede aktiveleri zorlayarak güçlü bir büyümeyi destekleyen bir turizm türüdür.

Outdoor turizm, sağlıklı yaşam tarzı ile gezginlere orta yaş makyajı sunar.

Outdoor turizm, deneyimsel seyahat olarak da tanımlanan farklı şeyler yaşamak arzusunu bire bir karşılayan bir turizm türüdür.

Özellikle yaşlanan yerel nüfusu, sağlıklı, bilinçli, çevreye duyarlı genç bir nüfus oluşturularak ülke ve şehir yararına olacak bir demografik değişim sağlar.

Kırsal turizm de dâhil olmak üzere, internet erişim yoluyla, etkinlik turizmi bilincinin artırılmasına ön ayak olur.

Böylelikle, etkinlik turizmi alanında uzmanlaşmış tur şirketlerinin oluşumuna hizmet eder ve sektörde büyüme ve profesyonelliğin artmasını sağlar.

Outdoor turizm, Zile/ Tokat’ta turizmin lokomotifi/ lideri olabilir, çevresel etkiler konusunda tüketiciler arasında daha fazla farkındalık oluşturur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yaşar Erkan İÇEN
Yaşar Erkan İÇEN
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?