Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu

27.02.2021
733

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu

İlimizde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda 4 yıllık eğitim verilmektedir.  (Yiyecek ve İçecek işletmeciliği ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümleri)

Okul,  Uygulama Oteli’ne sahiptir.

Bu özelliği ile de Zile turizm gelişimi potansiyeli açısından ayrıcalıklı bir ildir.

Gerekli yatırımların yapılması ve turist sayısının arttırılması halinde turizm tesislerinde iş imkânlarının artmasıyla bu okullarda eğitim alan kişilerin bölge içinde istihdamı mümkün olacaktır.

Turizmde çalışacak personelin eğitiminin yanı sıra halkın eğitimi de büyük önem taşımaktadır. Bu amaçla turizmin yerel ekonomiye sağlayacağı sosyal ve ekonomik faydaları her türlü yerel basın ve yayın organı ve yerel toplantılar ile yerel siyasetçilerimiz, meslek odaları, özel sektör ve kamu yöneticileri tarafından anlatılması hususunda çalışmalar planlanmaktadır.

Turizm Eylem Planı’nın bir kalkınma projesi olduğu görüşü özellikle vurgulanmalıdır.

Ayrıca, tüm okullarda turizm ve farkındalık eğitim çalışmaları yapılarak, toplumumuzda aidiyet duygusunun kazandırılması ve konunun okullarda da işlenmesi için ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği sağlanmasına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.

 

ETİKETLER: , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yaşar Erkan İÇEN
Yaşar Erkan İÇEN
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?